Menu
Gildia Pióra na Patronite
marzenies
marzenies

marzenies

Votes

Średnia 5 z 1 ocen

Średnia 5 z 1 ocen

Informuję, że z dniem dzisiejszym 06.01.2024 wszystkie moje dane osobowe oraz fotografie, filmy, treści pisane itp. są przedmiotami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską).
W celu komercyjnego wykorzystania jakiegokolwiek z wyżej wymienionych przedmiotów praw autorskich, w każdym przypadku wymagana [...]

Podsumowanie

Nazwa twórcy
marzenies
Data utworzenia konta
Utworzono 6 January 2024

848 wyświetleń tekstów autora

Zliczamy ilość wyświetleń

2 książki i 21 tekstów

Kolekcjonujemy książki

2 obserwujących

Powiadamiamy o nowościach

Ostatnio dodane

Twórczość autora

Ostatnio dodane teksty przez naszego twórcę, marzenies.

Wszystkie tekstyRecenzje

marzenies

marzenies

1,9°C 15
Teksty z obrazami - W cieniu wiktoriańskiego [...] - marzenies
W cieniu wiktoriańskiego [...] - marzenies

"Legenda Medalionu Rosemary"

W cieniu wiktoriańskiego Londynu, gdzie mgła kryje tajemnice, a ulice szepczą opowieści, narodziła się historia o medalionie Rosemary – symbolu miłości, zdrady i nadprzyrodzonej sprawiedliwości

Rosemary, córka zegarmistrza, była jak klejnot w koronie Whispering Alley. Jej uśmiech rozświetlał mroki, a serce było pełne marzeń. Thomas, o złotych oczach, przysięgał jej miłość przy każdym spotkaniu, aż do dnia, gdy wręczył jej medalion – małe cudo zegarmistrzowskiej sztuki, z misternie wygrawerowanym sercem i kroplą krwi, zamkniętą w jego wnętrzu.

Lecz Thomas skrywał mroczną tajemnicę. Był mistrzem iluzji, złodziejem serc i dusz, których życia gasły w cieniu jego obietnic. Kiedy prawda wyszła na jaw, Rosemary, z sercem złamanym, oddała się wody Tamizy, a medalion zaginął w jej falach.

Sto lat po tragicznej śmierci Rosemary, detektyw Edward, znawca okultyzmu, odnalazł medalion podczas śledztwa w sprawie serii tajemniczych zgonów, które okazały się być dziełem Thomasa. Znając legendę, którą odkrył w zapomnianych kronikach miasta, postanowił wywołać ducha Rosemary.

Rytuał odbył się w Whispering Alley, przy świetle pełni i dźwiękach starych zegarów. Edward, używając zaklęć zapisanych w starożytnym manuskrypcie, uwięził ducha Thomasa, który po śmierci stał się czarnoksiężnikiem, w medalionie, zamykając tym samym mroczny rozdział historii.

Legenda o medalionie Rosemary przypomina, że choć miłość może być ślepa, a zdrada gorzka, to prawda zawsze znajdzie drogę do światła. I choć duchy przeszłości mogą nas nawiedzać, sprawiedliwość zawsze ma ostatnie słowo. Czas nie leczy ran, które zadaje zdrada, lecz sprawiedliwość, choć bywa opóźniona, zawsze znajdzie sposób, by przywrócić spokój tym, którzy zostali skrzywdzeni.

Radek Ziemniewicz

Piękno stale nas otacza, tylko nasza wrażliwość na nie się zmienia. Można wyostrzyć nasze zmysły, ale warto też czasem odpuścić. Zawsze można wrócić, w każdej chwili :-)

Fani tego autora

Poniżej znajdziesz listę użytkowników, którzy niedawno dodali tego autora do swoich ulubionych.

ZnajomiUlubieniObserwujący

Gildia Pióra
marzenies

Ostatnia aktywność