Menu
Gildia Pióra na Patronite
Terms of use

Gildia Pióra

Warunki korzystania

Serwis Gildia Pióra jest miejscem gromadzącym fragmenty wypowiedzi, książek, publikacji, wywiadów oraz miejscem wymiany opinii na temat zgromadzonego materiału.

Treści umieszczone w serwisie Gildia Pióra mają charakter informacyjny oraz mogą stanowić źródło rozrywki. Serwis nie ma charakteru edukacyjnego, jest miejscem kojarzącym konkretne wypowiedzi z ich autorami, a nie wyznacznikiem prawdziwości oraz rzetelności słów.

  • Konto użytkownika. Możliwość rejestracji (założenia konta) oraz logowania jest bezpłatna.
  • Operator strony internetowej. Autorzy serwisu Gildia Pióra pełnią równocześnie funkcję operatora serwisu.

Strona Gildia Pióra jest ogólnodostępna bezpłatnie dla wszystkich internautów z dodatkową funkcjonalnością dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.

Rejestracja

Rejestracja jest możliwa po podaniu wymaganych do tego celu pól formularza rejestracyjnego. Wymagane pola to unikalny login, imię, prawdziwy i używany adres e-mail oraz hasło.

Na adres e-mail wskazany przy rejestracji zostaje wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym chęć rejestracji na stronie Gildia Pióra, co stanowi jednocześnie weryfikację wskazanego adresu e-mail.

Poczuj się tu jak u siebie w domu.
Poczuj się tu jak u siebie w domu.

W celu zalogowania używane są: login oraz hasło.

Wszystkie informacje podawane na stronie Gildia Pióra są jawne dla przeglądających Internautów, wyłącznie adres e-mail pozostaje ukryty zawsze. Jedynie zalogowani Użytkownicy strony Gildia Pióra mają możliwość wysłania wiadomości prywatnej.

Funkcje strony internetowej

Bez zalogowania prezentowane są na stronie Gildia Pióra następujące treści: cytaty i aforyzmy zgromadzone na łamach serwisu, ich notowanie oraz opinie o nich, pozostałe teksty dodawane przez użytkowników serwisu, ich notowanie oraz opinie o nich. Bez zalogowania internauta nie ma możliwości prowadzenia aktywnego udziału na stronie Gildia Pióra.

Zalogowany użytkownik może umieścić własne opinie oraz teksty, głosować zarówno na zgromadzone cytaty jak i pozostałe teksty innych użytkowników. Może również proponować dodanie do bazy cytatów strony Gildia Pióra nowe cytaty.

Zasady korzystania ze strony

Działania użytkowników (jak i przeglądających strony serwisu internautów) powinny być zgodne z powszechnie przyjętymi dobrymi zwyczajami, a także obowiązującymi przepisami prawa. Odpowiedzialność za zamieszczone treści ponosi Użytkownik będący ich autorem.

Publikowane opinie nie powinny naruszać dobra osób trzecich, powinny być zredagowane w sposób czytelny oraz zawierać treści nie naruszające zasad współżycia społecznego, w szczególności nie powinny zawierać: wulgaryzmów oraz treści obraźliwych, treści propagujących przemoc, treści o charakterze pornograficznym.

Rola operatora strony internetowej

Operator strony Gildia Pióra nie ponosi odpowiedzialności za działania użytkowników.

Operator strony Gildia Pióra ma prawo usunąć treści umieszczone w serwisie przez użytkowników oraz naruszające postanowienia niniejszego regulaminu. Usunięcie zgromadzonej treści bądź jej fragmentu nie wymaga tłumaczenia ze strony operatora bądź autorów strony Gildia Pióra.

Zadaniem operatora jest umożliwienie prawidłowego oraz nieprzerwanego korzystania z funkcjonalności strony Gildia Pióra. Strona Gildia Pióra może być czasowo niedostępny z uwagi na prace techniczne prowadzone w jego ramach, jak również z przyczyn niezależnych od operatora.

Usunięcie konta

Każdy użytkownik strony Gildia Pióra w dowolnej chwili może usunąć swoje konto. Usunięcie konta jest równoznaczne z usunięciem swoich danych z serwerów operatora. Usunięcie konta inicjowane jest przez użytkownika strony Gildia Pióra z poziomu ustawień.

Po zainicjowaniu usunięcia konta, na adres e-mail podany w ustawieniach wysyłana jest wiadomość wraz z linkiem pozwalającym na ostateczne i nieodwracalne usunięcie konta. Po kliknięciu w podany link usuwane są wszystkie dane dotyczące użytkownika: strona profilowa, dodane teksty, prywatne wiadomości, opinie, oddane głosy, utworzone zeszyty. Treści takie jak dodane wystawnictwa, autorzy, książki i cytaty pozostają na stronie Gildia Pióra, ale bez oznaczenia, kto je dodał.