Menu
Gildia Pióra na Patronite

Gildia Pióra na Patronite

Opis

Od 3 zł miesięcznie

Ilość patronów

5 out of 5 stars

12 patronów

Na naszej stronie staram się ograniczać reklamy. Utrzymuję koszty z nią związane jednoosobowo, dlatego ośmielam się prosić cię o pomoc. Od jakiegoś czasu wspiera mnie wspaniała grupa na stronie Patronite.pl. Jeśli sądzisz, że Gildia Pióra to miejsce także dla ciebie, proszę, dołącz do nas.

Wsparcie strony w dowolnym progu wyłączy reklamy

Jak wydaję zebrane środki?

Szanuję twoje finansowe wsparcie i chcę, abyś wiedział, na co przeznaczam zebrane środki. Dwa główne cele to utrzymanie serwerów Gildii Pióra i kampanie marketingowe związane z popularyzacją strony, czytelnictwa i kreatywności.

Administrator serwera

Strona Gildia Pióra korzysta z dwóch serwerów dedykowanych w firmie OVH. Serwery zlokalizowane są w dwóch osobnych serwerowniach. Jeden z nich obsługuje bieżący ruch stron, a drugi to aktualna kopia zapasowa. Koszt serwerów to ok. 750 zł miesięcznie.

Gildia Pióra chroniona jest najnowszymi technologiami dostępnymi z poziomu sieci CDN i firewalla WAF. Korzystamy z usług firmy Cloudflare. Koszt tej ochrony to ok. $60 miesięcznie.

Do tego dochodzi utrzymanie domen w kwocie ok. 500 zł rocznie.

Kwota technicznego utrzymania strony to ok. 12 000 zł rocznie.

Marketing

Marketing strony to jej siła napędowa. Jeśli jesteś Twórcą, w ten sposób zyskujesz nowych Czytelników. Jeśli lubisz czytać, marketing pozwala zaprosić nowych odwiedzających, którzy dzielą się swoją twórczością.

Działania marketingowe obejmują takie inicjatywy jak organizowanie konkursów i wysyłkę nagród książkowych. Promowanie konkretnych inicjatyw w mediach społecznościowych. Standardową reklamę w wyszukiwarkach.

Do kosztów tego budżetu trafiają wszelkie licencje opłacane za oprogramowanie, które pozwala mi tworzyć np. grafiki promujące konkursy. W ramach marketingu opłacam także banki zdjęć, z których korzystam, aby uatrakcyjnić zredagowany przekaz.

Wydatki związane z promocją strony to ok. 6000 zł rocznie.