Menu
Gildia Pióra na Patronite

Wartość drugiego człowieka

Ronin333

Ronin333

Ból samotności przenika mnie w każdej chwili, wnikając głęboko w moje wnętrze. To jak ostry sztylet, który przeszywa moje serce, pozostawiając wokół mnie jedynie pustkę i nieznaczące echo.

Gdy mam tylko siebie, jakoś idzie. Odruchowo wykonuję codzienne czynności, zatapiając się w rutynie. Gdzieś po drodze zatracam się, tracąc kontakt z tym, co kiedyś napawało mnie radością i spełnieniem.

Jednak wystarczy jedna chwila w życiu, gdzie ból samotności atakuje ze zdwojoną siłą. Wtedy dostrzegam, jak niewiele tak naprawdę potrzebujemy, by poczuć się prawdziwie spełnieni. To małe złamanie, które sprawia, że stajemy się bardziej świadomi wartości bliskości i wsparcia drugiego człowieka.

Gdy z trudem robię sobie kawę, czuję żal, że nie ma nikogo obok, kto powiedziałby: „Zostaw, zrobię ją dla ciebie". Gdy zwykłe przejście dziesięciu kroków staje się wysiłkiem ponad miarę. Udaję, że jestem w porządku, ale tak naprawdę muszę pracować, aby nie pogrążyć się w myślach. Niestety, jestem wciąż niezdolny do oderwania się od bólu samotności.

Wtedy szukam i nasłuchuję słów wokół, poszukując obietnicy pomocy i zrozumienia. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co posiadają, gdy są ogarnięci pośpiechem i pochłonięci popędem seksualnym oraz materialnym. A przecież tak naprawdę, to drugi człowiek i relacje między nami mają największą wartość.

Ból samotności jest ostrzeżeniem, które każe nam spojrzeć głębiej i docenić istotę bliskości. Wartość, jaką niesie druga osoba, jest bezcenna i niezastąpiona. Wędrując przez życie, powinniśmy pamiętać, że to właśnie relacje z innymi ludźmi dają nam prawdziwe bogactwo i odkrywają głębszy sens istnienia.

30 641 wyświetleń
631 tekstów
10 obserwujących
Nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu. Bądź pierwszy!