Menu
Gildia Pióra na Patronite

Kilka zdań o...

Nie wiem jak recenzować książkę, która powinna być podręcznikiem fizyki i matematyki. Książka pokazuje, że matematyka nie jest z kosmosu i może służyć do opisu rzeczywistości, i jak dobrze się do tego nadaje. Ponadto autor pokazuje, że rzeczywistość jest ciekawsza niż nam się wydaje.
Książka jest bardzo gruba - ponad 1000 stron, może zamęczyć, ale jestem pod wrażeniem jak wielkiego wyzwania podjął się Penrose chcąc streścić w przystępny sposób całą wiedzę ludzkości z fizyki

103 431 wyświetleń
1204 teksty
141 obserwujących
 • Radek Ziemniewicz

  1 April 2024, 22:20

  Zawsze interesowała mnie matematyka i fizyka. Matematyka była moim drugim wyborem studiów. W fizyce nie przekroczyłem nigdy bariery zrozumienia, która pozwalałaby mi na swobodę w poruszaniu się po jej zagadnieniach.

  Matematyka była przystępniejsza, ale na pewnym poziomie za trudna.

  Zachęciłeś mnie do przeczytania tej książki. Myślę, że rozbudzi ona dawne ambicje, ale też pozwoli się cieszyć tą tematyką bez kompleksów :-)

  od szpiek
  • szpiek

   4 days temu

   Einstein też miał problemy z matematyką. Jest teoria, pewnie spiskowa, że oddał po rozwodzie pieniądze za nagrodę Nobla żonie, która była matematyczką, bo to rzekomo ona stworzyła matematyczny opis STW a może i OTW.