Menu
Gildia Pióra na Patronite

"Melanżeria" to opowieść wartka, napisana zwięzłymi blokami, zawierająca bardzo wiele treści. Sposób narracji powoduje, że książkę czyta się jednym tchem, nie znuży nawet wymagającego czytelnika. Anna Klara Majewska w swojej powieści zarysowuje historię trójki przyjaciół na przełomie dwudziestolecia, w ciekawy sposób łącząc przeszłość z teraźniejszością. Opisy czasów dzieciństwa bohaterów uzasadniają ich postawy oraz dalsze losy.
Trójka przyjaciół z pokolenia ceniącego życie, w którym najbardziej liczy się "bywać i mieć", żyje szybko, zachłannie, w pełni, do bólu, z niczego nie rezygnując. Za to życie, los wystawia rachunek. Akcja powieści przykuwa uwagę na tyle, że nie można przestać czytać. Chce się więcej i więcej... Nie przeszkadza to, że nie znalazł się w treści, godny zaprezentowania cytat. Nie razi również, moim zdaniem, z lekka spłaszczone zakończenie.
Anna Klara Majewska w swojej opowieści skoncentrowała się na tym, co w relacjach między bohaterami najważniejsze - wartościach, przyjaźni, solidarności, wierności, wsparciu. Powieść budzi głębokie refleksje. Dla tych refleksji również, "Melanżeria" jest godna polecenia.

48 500 wyświetleń
418 tekstów
105 obserwujących
Nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu. Bądź pierwszy!