Menu
Gildia Pióra na Patronite

Księga Rodzaju 43,32-34

"I podali jemu osobno i im osobno oraz Egipcjanom, którzy z nim jadali, osobno, bo Egipcjanie nie mogą jeść chleba razem z Hebrajczykami, gdyż byłoby to dla Egipcjan obrzydliwością” Czyli i podali Józefowi na osobnym stole i braciom Józefa podali na osobnym stole oraz Egipcjanom, którzy z Józefem jadali, podali na osobnym stole posiłek z jednego rodzaju informacji (Rdz 43,16) na osobnych stołach, bo Egipcjanie z plemienia Chawili, przeklętego rodu Chama (Rdz 10,6-7; 9,25) nie mogą jeść chleba, produkt ze zboża, nasienie – informacja o całości rodzaju informacji, razem z Hebrajczykami potomkami Hebera, ojca Joktana i Pelega z jednego rodu Sema (Rdz 10,21-32; 11,10-32) gdyż byłoby to dla Egipcjan przeklętych potomków Chama obrzydliwością, by jeść posiłek z jednego rodzaju informacji (Rdz 43,16) i jeść chleb, produkt ze zboża, nasienie – informacja o całości rodzaju informacji, z nieprzeklętymi potomkami Hebera z jednego rodu Sema, potomkami synów Noego, Sema, Chama i Jafeta, braci bliźniaków (Rdz 5,32) „Usiedli naprzeciw niego, od najstarszego do najmłodszego według wieku, i ze zdziwieniem patrzyli jeden na drugiego” Czyli usiedli bracia Józefa przy osobnym stole, naprzeciw osobnego stołu Józefa, od najstarszego brata Józefa, którym był, Ruben, Symeon, Lewi i Juda, których urodziła Jakubowi Lea, żona Jakuba (Rdz 29,32-35) Dan, Naftali, których urodziła Jakubowi Bilha, służąca Racheli, żony Jakuba (Rdz 30,3-8 Gad, Aszer, których urodziła Jakubowi Zylpa, służąca Lei (Rdz 30,9-13) Issachar, którego urodziła Jakubowi Lea (Rdz 30,17-18) Zebulon, którego urodziła Jakubowi Lea (Rdz 30,19-20) i Beniamin, którego urodziła Jakubowi Rachela (Rdz 35,16-18) Według wieku każdego z braci Józefa, i ze zdziwieniem patrzyli jeden brat na drugiego brata, jak podawali posiłek Józefowi na osobnym stole, braciom Józefa na osobnym stole i Egipcjanom, którzy z Józefem jadali na osobnym stole „Potem kazał podawać im ze swego stołu potrawy, przy czym część Beniamina była pięć razy większa niż część wszystkich innych. I pili z nim i podpili sobie” Czyli potem kazał Józef podawać braciom swoim ze swego stołu potrawy z jednego rodzaju informacji (Rdz 43,16) i chleb, produkt ze zboża, nasienie – informacja o całości rodzaju informacji, przy czym część Beniamina, syna matki Józefa, była pięć razy większa niż część wszystkich innych braci Beniamina. I takie będą przyszłe wydarzenia potomków Beniamina w ziemi kananejskiej (Ab. 1,19) I pili bracia Józefa na osobnym stole, z Józefem bratem swoim, na osobnym stole i Egipcjanie na osobnym stole i popili sobie z Józefem, bracia Józefa i Egipcjanie na osobnych stołach (Rdz 43,32-34)

11 648 wyświetleń
196 tekstów
0 obserwujących
 • Smi

  3 December 2022, 17:21

  witam czy jest pani świadkiem jehowy?

  • 4 December 2022, 12:29

   @Smi
   Nie jestem świadkiem tetragramu Jhwh. Uświadamiam, że Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo-informacyjny. Aby nie czynić w systemie destrukcji. I nie ponieś konsekwencji.
   Proszę o wyjaśnienie "Jedyna słuszna miłość to miłość do ulicy"

  • Smi

   4 December 2022, 13:02

   Takie mądre słówka używasz a pytasz co to znaczy miłość do ulicy? To taka miłość na która nie każdy zasługuje. Wielu nawet nie zrozumie jak silna ona jest. Kiedy ty siedzisz sobie i piszesz głupoty o jakimś bożym systemie, my walczymy o przetrwanie na tym zepsutym świecie. My których życie nie klepie po główce. Rzuca nam same kłody pod nogi przez które nie zamierzamy się poddawać. Jesteśmy rodziną. Jeśli ktoś nie jest dzieckiem ulicy to nigdy nie pozna czym jest więź łącząca nas. Możesz sobie pisać o swoich bogach ale w sytuacji życia i śmierci zapomnisz co to w ogole znaczy miłość boża.
   Pozdrawiam i życzę dalszych pustych rozważań na temat wyimaginowanego bóstwa.

  • 5 December 2022, 09:25

   @Smi
   Jak według ciebie zaistniał świat materialny, umownie nazwany. Proszę o szczegóły. Brak szczegółów będzie dowodem, że ty piszesz "głupoty" wskazując innych.

  • Smi

   5 December 2022, 10:12

   Ktoś tu chyba uciekał z lekcji biologii i geografii o powstawaniu świata. Dobrze ze z religii 100% frekwencji. Takich prostych rzeczy uczą już za dzieciaka. Wystarczy wpisać w internecie „wielki wybuch”. Hah wiem ze dla niektórych to może być szokujące ale żaden urojony bożek nie stworzył sobie świata. Ewolucja i te sprawy. Radzę poczytać 🤪😉

  • 5 December 2022, 10:28

   @Smi
   Wielki wybuch jest destrukcyjny, unieważniony przez naukę. Natomiast ewolucja jest niedorobiona, bo brakuje prapoczątku. Piszę o Biblii-instrukcji życia w systemie, bo każda religia jest na słowo honoru, bez zbieżności z odkryciami nauki, jak Biblia.

  • Smi

   5 December 2022, 10:35

   Powodzenia w życiu w takim razie. Oby bóg prowadził cię za rączkę. 💛