Menu
Gildia Pióra na Patronite

207 słów, a tyle myśli...

Celina Michalska

Celina Michalska

Tylko 207 słów, tylko po 2 linijki tekstu na stronie, a tyle myśli związanych z każdą z nich…

Ciesz się... Każdym zobaczonym kolorem. Każdym dziwnym humorem. Każdą rozładowaną złością. Każdą nową radością. Każdym otrzymanym prezentem. Każdym… - tak autorka zaczyna swoją wypowiedź.
Możesz tę książkę czytać sam/sama, lub możecie czytać ją we dwoje: z przyjaciółką/przyjacielem, z dziewczyną/chłopakiem, ze swoim dzieckiem – kilkuletnim, albo nastoletnim, ze swoim wnukiem…
Nie przeskakuj zbyt szybko dalej. Delektuj się każdą linijką. Dawkuj sobie strony. Jedna na dzień wystarczy. Być może na „co jakiś czas” wystarczy… Na czas spotkania… Na czas wizyty kogoś ważnego, kogoś, z kim chciałbyś/chciałabyś porozmawiać. Z kimś, kogo chciałabyś/chciałbyś lepiej poznać.
Życie nie jest czarno – białe, życie ma wiele barw i odcieni. Możecie się we dwoje/dwie pochylić nad każdym wersem. Każdy z was może przytoczyć związane z tymi słowami wspomnienia… może ułożyć opowieść… może przedstawić własne doświadczenia, przeżycia kojarzące się z tymi krótkimi słowami.
Ciesz się życiem, ciesz się tą książką, ciesz się przemyśleniami i chwilą spędzoną z kimś bliskim. Ciesz się drugą osobą, bo przyjaźń i miłość są bezcenne.
Ta zwyczajna, niezwyczajna książeczka, moim zdaniem, jest przeznaczona dla ludzi w różnym wieku, różnej płci. Dzięki niej, o ile zechcecie się zatrzymać w codziennym pędzie, o ile będziecie mieli ochotę otworzyć się przed drugą osobą, możecie wiele zyskać. Możecie zbliżyć się do kogoś, możecie poczuć trochę radości.
Książeczkę można również pokolorować, ponieważ posiada bardzo ładne grafiki. Myślę, że niejednemu sprawiłaby radość jako prezent…
Serdecznie polecam!

91 wyświetleń
4 teksty
0 obserwujących
Nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu. Bądź pierwszy!