Menu
Gildia Pióra na Patronite

Masz gorszy dzień? Odpuść sobie! Nic się nie stanie, jeśli odłożysz coś do jutra. Wykonaj dla siebie jakiś drobny gest. Zrób sobie dobrą kawę. Posłuchaj ulubionej muzyki. Przeczytaj książkę. Przytul zwierzaka. Idź na spacer. Otul się kocykiem. Spotkaj się z kimś, kto jest Ci bliski. Weź ciepłą kąpiel, albo zrób coś innego, co lubisz, co cię odpręża, uspokaja. I powiedz: mam to gdzieś. A jeśli naprawdę coś musisz, a naprawdę już wymiękasz, to poproś kogoś o pomoc. To nic złego. I przede wszystkim odganiaj złe myśli. Powtarzaj sobie: Jutro będzie lepiej.

865 wyświetleń
29 tekstów
3 obserwujących
 • Victoria Angel

  13 days temu

  Na wielkie smutki najlepsza kostka gorzkiej czekolady. :-)

 • Sage-Mode

  2 April 2024, 08:05

  Ja może się wypowiem z innej strony, co nie oznacza, że się nie zgadzam lub zgadzam z myślą powyżej, po prostu dostrzegam pewne różnice w obszarze "self love" i "self care" pomiędzy kobietami i mężczyznami.

  1. "Mężczyzna, który idzie na siłownie, gdy nie czuje się, jakby miał ochotę na siłownię, zawsze pokona mężczyznę, który chodzi na siłownię tylko, gdy ma ochotę"

  2. "Nie interesuje mnie, jak bardzo utalentowany jesteś, jeśli nie masz dyscypliny, jesteś nikim, bo wymiękasz przy najmniejszej trudności" Iron Mike Tyson

  Myślę, że właśnie warto mówić o różnicach w kontekście miłości do samego siebie i obcowania samym sobą z perspektywy kobiet i mężczyzn, ponieważ tam widoczne są różnice i są one obecne. W kobietach ceni się troskliwość, dlatego ważne jest, aby tą troskliwość i ciepło serca potrafiły okazać samym sobie, w mężczyznach ceni się odpowiedzialność i stabilność, dlatego ważne jest, aby odpowiedzialność za siebie i stabilność, także konsekwencję, potrafili okazywać względem własnych, życiowych celów.

  Bardzo ciekawy temat!
  Pozdrówka

  • Celina Michalska

   2 April 2024, 12:15

   Dziękuję bardzo!
   Och tak, temat różnic pomiędzy płciami jest bardzo intrygujący i bardzo szeroki. Jestem pewna, że żadne równouprawnienie nie zmieni faktu, że jesteśmy inni, mimo, że bardzo podobni. Ale co do tego co napisałeś mam takie spostrzeżenia, że ta siła dotycząca przełamywania niechęci, pokonywania trudności dotyczy obu płci. Jeżeli masz determinację, robisz coś, choćby idziesz na siłownię, mimo, że nie masz ochoty to wiadomo, że budujesz siebie. Stajesz się silniejszy. Tylko szlachetne ryby płyną pod prąd. Tylko Ci dochodzą [...]

  • Sage-Mode

   2 April 2024, 12:48

   O, dziękuję za tak rozbudowaną odpowiedź, zapoznam się na spokojnie, by nie odpowiadać pobieżnie :)