Menu
Gildia Pióra na Patronite

Zaimki osobowe w poezji

Poezja · Wątki dotyczące poezji - autorów, wierszy, interpretacji.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Napisz pierwszy komentarz w tym wątku lub dodaj swój głos do dyskusji.

  • Anna S.

    Anna S.

    Poezja kieruje się własnymi prawami, aczkolwiek zasady pisowni powinny, a niektóre muszą być zachowane. Nie sądzę jednak, aby pisownia zaimków osobowych wielką literą była błędem kardynalnym. Osobiście podchodzę do tego typu pisowni z wielkim zrozumieniem, ponieważ wiem, że autor ma, zazwyczaj, na myśli konkretną osobę. W związku z powyższym poprzez zapis zaimka osobowego wielką literą, wyraża najczęściej swój stosunek emocjonalny wobec tej osoby. Czytelnikowi nic do tego. To nie są szkolne wypracowania.

  • PetroBlues

    PetroBlues

    Chciałbym zwrócić uwagę na błąd który notorycznie spotykam przeglądając cytatową poezję. Otóż zaimki osobowe (ty, ci, tobie, tobą itp) w wierszu pisze się zawsze ale to zawsze z małej litery. Wiele osób publikując wiersze na tym portalu pisze w nich zaimki z dużej litery. To bardzo poważny błąd. Mam nadzieję, że trafi to do przynajmniej kilku osób popełniających ten błąd i że wezmą one sobie moja radę do serca, bo czasem aż ciężko się patrzy na całkiem dobry utwór który jednak odrzuca licznymi "kującymi" zaimkami z dużej litery.

    Pozdrawiam serdecznie. Piotrek. :)

Gildia Pióra
Gildia PióraGildia Pióra

„Wszyscy mamy potrzebę bycia wysłuchanym lub podzielenia się tym, co już wiemy o życiu. To niesamowite jak wielu wspaniałych ludzi zagościło na tej stronie i na tym forum.”